"Great art is always flanked by its dark sisters, blasphemy and pornography." Geoffrey Hartmann

Prase aneb Václav Havel’s hunt for a pig

15. září 2011 v 19:53 | Aneta |  Divadlo
Divadlo Husa na provázku Brno

Režie: Vladimír Morávek
Dramaturgie: Petr Oslzlý a Lucie Němečková
Scéna, masky, kostýmy: Sylva Hanáková
Hrají: Robert Mikluš, Milan Holenda, Andrea Buršová, Eva Vrbková, Ondřej Jiráček, Josef Hervert, Martina Krátká, Ivana Hloužková, Filip Teller

Inscenace s výmluvným názvem Prase aneb Václav Havel's hunt for a pig se pro mě stala první zkušeností s Divadlem Husa na provázku (dosud jsem měla možnost vidět jen jedno představení na olomoucké Divadelní Floře). Odcházela jsem opojená, rozesmátá, nadšená a divadelně uspokojená. Toho, co mi u mého posledního divadelního zážitku (na představení Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách pražského Divadla v Dlouhé) chybělo, se mi zde dostalo v plném rozsahu, stejně jako lze na tomto příkladu ukázat transparentní rozdíl mezi jednotlivými druhy divadelního vtipu.

Prase... je humorná hříčka na motivy nikdy nepublikované Havlovy hry Češi a svět, se kterou se Vladimír Morávek vypořádal, jak je jeho dobrým zvykem, po svém. Jednoduchý děj, v němž se anglický reportér v rozhovoru s Václavem Havlem snaží zjistit "všechno o naději Evropy, české duši a Gorbačovovi", zatímco se dozvídá příběh o na Hrádečku pořádané zabijačce, zkombinoval s písněmi ze Smetanovy Prodané nevěsty. Toto bizarní spojení však vytvořilo místy až groteskní a charakteristickou výpověď o české společnosti.

Herecký soubor Divadla Husa na provázku se se svým úkolem vypořádal se ctí. Především velmi oceňuji výkon Milanda Holendy coby Václava Havla, který svou postavu bohudíky nikterak neparodoval (nepokoušel se ráčkovat ani napodobovat Havlům hlas), přesto ji dokázal naprosto věrohodně vystihnout. Překvapením se pro mě stalo i obsazení Ondřeje Jiráčka (na kterého v programu na internetových stránkách jaksi zapomněli), jehož znám z jeho angažmá v Moravském divadle i z jihlavského DeFactoMimo (a nad nímž nám s kamarádkou po skončení představení uteklo naprosto neprofesionální, nepatřičné, nedivadelnokritické a především do pokusu o recenzi se vůbec nehodící zasněné "áách" :D).

Na závěr bych se opět ráda zmínila o publiku. Ani nevím proč, ale představovala jsem si tak trochu underground. A zjevně jsem se zmýlila. Diváci totiž oproti mým očekáváním vypadali jako normální lidé, které potkáte v jakémkoli jiném divadle. Ti v prvním řadách sice byli lehce šokováni a politi pivem, nikdo se však netvářil pohoršen nad míru. Příjemné to překvapení. Celkový dojem mám tedy výborný, tleskám ve stoje a dávám deset hvězdiček z deseti.
 


Komentáře

1 KIRAtaut KIRAtaut | E-mail | Web | 3. července 2018 v 2:54 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to worsening feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/feet-swelling-after-pregnancy-how-to-deal-with-this-issue>feet swelling after pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama