"Great art is always flanked by its dark sisters, blasphemy and pornography." Geoffrey Hartmann

Vražda pro pár vidliček

15. října 2011 v 13:57 | Aneta |  Divadlo
Režie: Martina Krátká
Scéna: Michal Kvapil
Kostýmy: Jan Maroušek
Hrají: Sára Venclovská, Roman Blumaier, Alexandr Stankov, Miroslav Sýkora, Miroslav Kumhala

Na představení souboru Služebníci lorda Alféda s názvem Vražda pro pár vidliček, které zároveň představuje první díl chystaného projektu detektivních hříček Agáta myslí! (kdo že to řekl, že detektivní příběh nelze předvést beze slov? :)), jsem se do brněnského HaDivadla vypravila v podstatě náhodou. Na jeho režisérku Martinu Krátkou jsem totiž nedávno narazila ve Švandově divadle, coby jednu z hereček inscenace Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť.

K samotnému provedení nebudu říkat mnoho. Milé to bylo, vtipné taky, sedělo se na schodišti a hrálo pod ním (a vedro tam bylo divákům i hercům, mladým i starým). Víc se asi není potřeba rozepisovat, protože tohle je přesně ten typ divadla, které je potřeba vidět (no jasně, všechno je potřeba vidět, ale pokud jde o pohybové nebo pantomimické divadlo, tak to podle mě platí obzvlášť). Ovace za humor, nasazení a odvahu a těším na další pokračování :)

Info o souboru:
Občanské sdružení Služebníci lorda Alfréda je mladá divadelní skupina orientující se zejména na nonverbální mimické divadlo. Herecké jádro sdružení tvoří celý absolventský ročník ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby vedený prof. Ctiborem Turbou na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Vize Alexandra Stankova (skalního člena souboru) zůstat i po škole spolu se vyplnila. Služebníci lorda Alfréda vznikli v roce 2007 a za dobu své existence vytvořili řadu autorských představení, která byla pravidelně k vidění v brněnském klubu Fléda. (zdroj: www.hadivadlo.cz)

Foto zdroj: www.hadivadlo.cz
Více o souboru: www.sluzebnici.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama