"Great art is always flanked by its dark sisters, blasphemy and pornography." Geoffrey Hartmann

Racek

20. listopadu 2011 v 23:00 | Aneta |  Divadlo
Režie: Jan Žůrek
Autor: A. P. Čechov
Překlad: Leoš Suchařípa
Dramaturgie: Dominika Široká
Kostýmy: Krista Ketmanová
Hudba: Jan Plíhal
Hrají: Lenka Jirků, Adéla Nesrstová, Petra Ševců, Johana Vaňousová, Ivan Dejmal, Vojtěch Lipina, Ján Smolka, Tomáš Uher, Zdeněk, Vévoda, Viktor Zavadil

Nová hra. Nový prostor. Soubor Divadla na cucky odehrál premiéru Racka 11. října v nekonvenčním, čerstvě zrekonstruovaném prostoru olomouckého klubu S-cube a sklidil za ni zasloužené ovace. S-cube se tak krátce po svém otevření projevil jako místo multifunkční a multižánrové, jakých není nikdy dost.

O samotném provedení se mi nepíše lehce. Kromě toho, že jsem Racka četla a v divadelním provedení měla možnost vidět už dvakrát, v důsledku čehož jsem nebyla zmatená a nedělalo mi problém rozeznat od sebe jednotlivé postavy (s čímž kupodivu svádělo boj několik recenzentů), tak také proto, že jednu z hlavních rolí ztvárnila kamarádka. A protože si myslím, že ji ztvárnila skvěle (i když mám pocit, že umím být kritická i k přátelům) a nemám výhrady ani k ostatním hereckým výkonům, může moje hodnocení být tímto ovlivněno.

K polemice, zda bylo vyznění čechovovské či nečechovovské můžu dodat jedině to, že patrně vše záleží na vlastním očekávání. Pokud budu chtít vidět čechovovského Čechova, zajdu do Moravského divadla (pravda, může se stát, že to mi moc nepomůže), případně si vyrobím stroj času a přesunu se na konec 19. století. Pokud jdu na Čechova v podání autorského Divadla na cucky do klubu, očekávám, že něco z jeho čechovovství ztratí v osobitosti nového provedení a nového autora. A potom nejsem zaskočená ani zklamaná.

Foto zdroj: www.divadlonacucky.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama