"Great art is always flanked by its dark sisters, blasphemy and pornography." Geoffrey Hartmann

Summary 2011/2012

9. července 2012 v 21:22 | Aneta |  Ostatní
Docela dlouho jsem přemýšlela jestli tohle zveřejnit a nakonec jsem to vyřešila smazáním jména. Je to tak trochu osobní, ale nějak si ve všem potřebuju udělat pořádek.

Jsem blázen do dělání to-do-listů a baví mě mít co dělat. Nebylo to tak asi vždycky a nevztahuje se to na všechny činnosti, ale co se týče školně-pracovních věcí, byla jsem tenhle rok asi tak trochu magor. Všechno má nejspíš co dělat s pocitem, že nejsem nějak zvlášť chytrá ani schopná a tak musím makat víc, než ostatní, aby to za něco stálo. A protože se to letos až na jeden fail na konci víceméně povedlo, pomohlo mi to snad být o trochu sebevědomější než dřív.

To-do-list pro tenhle rok:
- splnit alespoň 40 kreditů na MRS - (splněno 79)
- udělat všechny zkoušky na fildě - (splněno)
- napsat bakalářku - (splněno)
- obhájit bakalářku - (splněno)
- udělat FCE z angličtiny - (splněno)
- dostat se na na kurz PR a získat stáž na léto - (splněno)
- dostat se na erasmus na příští rok - (splněno)
- pokračovat v doučování - (splněno)
- udělat státnice z uměnověd - (nesplněno)
- udělat státnice z žurnalistiky - (splněno)
- udělat přijímačky na mgr. - (odloženo kvůli erasmu)

Momentálně mě čeká měsíc učení španělštiny v Ekvádoru, který bych chtěla zakončit zkouškou DELE z úrovně B2. Uvidíme, jak to půjde. Potom bych měla absolvovat čtrnáctidenní stáž v PR agentuře a pak už začne učení na část státnic, která neklapla v prvním termínu. Příští rok bych chtěla strávit podobně jako tenhle a zároveň si během něj spoustu věcí o sobě ujasnit. Pořád totiž nemám nějak zvlášť silný pocit, že to co dělám opravdu dělat chci nebo že to má nějaký velký smysl. Humanitní obory prostě kradou lidem iluze.

Trochu se taky potýkám s pocitem, že něco skončilo a že mi to všechno a hlavně všichni budou hrozně chybět... Přišel totiž čas, kdy budu muset najít způsob, jak udělat krok dopředu a zároveň tím nespálit všechny mosty...
 


Komentáře

1 mid mid | 11. července 2012 v 22:36 | Reagovat

1) Tak jsem si uvědomila, že příští rok už nebudeme studovat stejné obory na stejných katedrách, ba ani na stejné fakultě. Budeme muset zapracovat na tom, aby naše přátelství, které vzniklo během našeho prvního (a zdaleka ne posledního :D) vysokoškolského studia, vydrželo i nadále, i když se už nebudeme vídat téměř denně.
2) Pokud ty nevíš, kam v životě směřovat, tak já mám nejhlubší možnou krizi identity. :D Ty takový stav řešíš tím, že děláš spoustu věcí najednou, já mám naopak tendenci nedělat nic, dokud si to neujasním - a to je o dost horší.
3) Přeju ti hodně štěstí a úspěchů ve tvé další životní etapě.

2 Mona Mona | 12. července 2012 v 0:05 | Reagovat

Anet, congratuluju moc moc moc! Když to člověk takhle vidí pod sebou, všechny ty úspěchy, má z toho velikou radost, že? A že máš na co být pyšná!
Doufám,že se ti podaří najít čas na povídání o Ekvádoru, na to jsem vážně zvědavá. A taky na zkušenost s DELE.
Přesně takoví lidé jako ty mě motivují se sebou něco dělat. Když vidím, že se druhým daří a mají z toho radost, mám radost i já a mé touhy po sebezdokonalování se zvětšují. Takže díky a jak říká "mid", jen tak dál!

3 Aneta Aneta | 12. července 2012 v 0:19 | Reagovat

Díky moc holky :) Určitě bude nějakej ten článek o Ekvádoru, ekvádorskejch filmech, indiánech a mis gringos compaňeros, ale nejspíš až za delší dobu, protože mě hned jak se vrátím čeká práce a pak učení.. Ale třeba se k psaní dostanu i tady při jednom z dlouhých pseudoletních ekvádorských večerů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama